Krásu hledejte v jednoduchosti

Říjen 31, 2017/ Móda/

Pojďme se pohlédnout po osvědčených doporučeních, díky kterým můžeme vypadat o poznání lépe. Mohou se zdát banální, ale pokud je budeme dodržovat dlouhodobě, poznáme samy, že jsou skutečně účinné a pozitivně ovlivňují náš vzhled. O jaké „triky" se vlastně jedná a na co bychom neměly zapomínat?
spící brunetka
Vydatný spánek
Při častém ponocování vezme naše krása brzy za své. Spánek napomáhá regeneraci buněk celého těla a mj. se během něj uvolňuje melatonin, hormon, který ovlivňuje vlastní regenerační procesy pleti. Melatonin je takový „elixír mládí", jeho tvorba se s přibývajícím věkem zpomaluje, takže pokud spánek omezíme na minimum, bude naše plet vypadat hůř a kvůli vráskám ztratí mladistvý vzhled. Nedostatek spánku také negativně ovlivňuje kvalitu kolagenu a zvýrazňuje tmavé kruhy pod očima.
Řešení: Snažme se spát alespoň šest hodin denně a choďme spát včas – spánek před půlnocí, jak se říká, se počítá dvojnásob.

Uberme na sladkém
Sladkosti, zákusky a čokoláda přinášejí sice určité uspokojení, ale jejich nadměrná konzumace i velké riziko, že nejen přibereme na váze, ale naše pleť začne rychleji stárnout. Velké množství jednoduchých cukrů negativně ovlivňuje kvalitu pleti, působí na metabolismus mazových žláz, takže se plet může více zaněcovat. Cukr navíc vyvolává změny ve složení ochranného pláště na povrchu pokožky, což může vyvolávat různé kožní infekce a snižovat aktivitu přirozených kožních antioxidantů, což v důsledku urychluje stárnutí pleti.
Řešení: Pokud už máme chuť na sladké, zkusme své chuťové buňky ošálit… Dejme si raději ovoce nebo oříšky, které můžeme lehce osladit medem.

Zkusme to bez stresu
I když má stres svou pozitivní stránku, aktivuje nás a motivuje, měly bychom být obezřetné. Jakmile je stresu příliš, jsme vyčerpané a v neustálém napětí. Chronický a nadměrný stres se může podílet na řadě zdravotních problémů a negativně ovlivňuje i vzhled pleti. Stresové hormony oslabují ochrannou bariéru pleti a zhoršují její kvalitu, navíc zvyšují aktivitu mazových žláz, takže se ve středních partiích obličeje mohou rozšiřovat póry a plet vypadá hrubší. Neustálé napětí způsobené stresem navíc snižuje proudění krve, plet je pak bledá a má nezdravý vzhled. Také živiny z kosmetiky pronikají při stresu do hlubších vrstev pokožky mnohem hůře, takže ani sebelepší přípravky v náročném období krásu pleti nezachrání.
Řešení Odpočinek, dovolená nebo alespoň masáž, aromaterapie, koupel či výlet do přírody…
odpočívající blondýna
K dalším všeobecně známým faktorům, které „útočí" na zdraví a krásu naší pokožky, patří nadměrné slunění (v zimních měsících solária), ale také třeba kouření či přílišné množství kofeinu a alkoholu.
 
I bez líčidel můžete vypadat krásně. Inspirujte se článkem

Krásu hledejte v jednoduchosti
Ohodnoťte příspěvek