Atraktivní doplněk k domu

8 března, 2020/ Produkty/


Udělat si před domem na zahrádce nebo na dvorku vlastní posezení není vůbec špatný nápad. Jen nezapomeňte toto místo zastřešit, jinak na vás bude pršet.

Atraktivní doplněk k domu

Užívat si první jarní paprsky můžete mnoha způsoby. Někdo dává přednost procházkám nebo cyklistickým toulkám, jiní zase preferují posezení v parku s dobrou knížkou či relaxaci na trávě. Pokud se vám ale nechce chodit nikam daleko od svého domu a máte plácek volný plácek, který můžete použít, klidně si vytvořte své vlastní venkovní posezení a užívejte si jara právě tam. Takovéto místo má celou řadu výhod. Můžete ho využívat jak ve chvílích, kdy budete chtít být na čerstvém vzduchu o samotě, tak i na večírky s vašimi přáteli. Možností využití je ale daleko více.

Altán v parku

Aby ale takové místo fungovalo tak jak má bez nutnosti dělat jakékoliv kompromisy, měli byste ho obdařit příhodným zastřešením. Jistě, i bez horního krytí to bude koutek, kterého si budete moci dosyta užívat, ale jakmile se začnou stahovat černá mračna, bude lepší se schovat. Když si ale pořídíte dřevený zahradní altán https://www.pergoly-trutnov.cz/, tento druh starostí budete moci pustit velice rychle z hlavy.

Na rozdíl od jiných, daleko prostších typů zastřešení, není altán primárně jen praktický, ale rovněž i dekorativní doplněk, který dokáže prozářit celé okolí. Je však potřeba vybrat si ten pravý. Modelů je dnes totiž k dostání celá řada, a ne každý může pasovat k vašemu domu, případně k dalšímu blízkému okolí. A to by byla škoda. Přeci jen, vždy je lepší, když věci spolu ladí než naopak. A tento případ není žádnou výjimkou.

Zasněžený altán

Dřevo je lepší

I důvod, proč dát raději přednost přírodnímu materiálu před hliníkem nebo plastem, je v podstatě čistě estetický. Tedy, ne že by dřevo nebylo dostatečně pevné, to určitě ne, ale musí se pravidelně ošetřovat, jinak velmi brzy začne chátrat. Není však potřeba mít jakékoliv přehnané obavy. Nejde o žádnou odbornou práci. Bohatě postačí celou konstrukci jednou, či ještě lépe dvakrát ročně natřít ochrannými prostředky proti slunečním paprskům, respektive hladovému hmyzu.