Přírodní kosmetika

28 dubna, 2023/ Produkty/

Kosmetické přípravky používáme proto,abychom byli krásní. Krása by mělabýt synonymem pro zdraví. Je tomu skutečně tak? Svého času proběhla diskuze o škodlivosti antiperspirantů na lidské zdraví. Asi by si každá žena měla uvědomit, z čeho se skládá drogerie a kosmetika. Základ tvoří skutečně materiály, které nejsou pro lidský organismus vůbec vhodné. Výjimkou nejsou ani kosmetické přípravky pro děti.

Pokud se chcete dozvědět o tom, co všechno obsahují věci denní spotřeby a jaký mohou mít vliv na lidské zdraví, určitě si přečtěte knihu „Doba jedová“ a „Doba jedová 2“. Autory přitom nejsou nějací esoterici, ale naopak odborníci z oblasti toxikologie a biomedicíny.
 

Pozor na jedy kolem nás

Jedy, respektive škodlivé toxiny, nás obklopují každý den. Najdeme je v potravinách, kosmetice, lécích. Nelze se jim vyhnout, ale je určitě v zájmu každého člověka, aby je maximálně eliminoval.

Je celá řada kosmetických produktů, které si můžeme vyrobit sami. Různé přírodní přípravky na praní, čistící prostředky, dokonce i přírodní antiperspiranty či krémy. Ale kdo by na to měl čas. Proto je stále větší zájem o přírodní kosmetiku. Ano, cena je dražší, ale za kvalitu se zkrátka připlácí.

Většina lidí si nyní vybaví pravděpodobně zahraniční firmy jako například Yves Rocher, L´Occitane, Just a další. Ale na trhu naleznete i řadu českých výrobků. I české nebo slovenské firmy se zabývají výrobou přírodní kosmetiky a drogerie. Například oblíbená značka Syncare nebo Vivaco. Nicméně výrobců je celá řada a určitě stojí za to se o ně zajímat.

Nepochybně celá řada drobných firem stojí za Váš zájem a podporu, protože jejich výrobky za to prostě stojí. Na straně druhé, ne každý výrobce takzvaně přírodní kosmetiky nabízí kvalitní produkty. Vždy se zajímejte o to, zda se jedná o certifikované firmy.

Co se týče samotných toxinů v našem životě – nepodceňujme jejich riziko, ale nestaňme se posedlí zdravým životním stylem. Ta obscedantní posedlost by se mohla stát větším zdravotním rizikem než samotné toxiny. Ty ve svém životě rozhodně eliminujme, ale smiřme se s tím, že se nám to na 100 % nikdy nepodaří.