Jako Amundsen

28 dubna, 2023/ Dovolená/

·        Volání divočiny.
·        Trosečníci polárního moře.
·        Můj život polárního badatele.
·        Bílý tesák.

Že je tohle právě Váš šálek kávy? Tak to nejste určitě sami. Tyto knihy mají i v dnešní době ještě dostatek čtenářů a jistě mnohý školák si při čtení takové knížky představuje sám sebe jako zlatokopa na Aljašce v dobách zlaté horečky, jednoho z členů posádky vzducholodi Italia, mířící na severní pól, a nakonec třeba i statečného Roalda Amundsena, organizujícího další výpravu za poznáním anebo za záchranou kolegy Scotta, který nakonec zaplatil za své ambice životem.

Splnit si své sny

Říká se, že člověk žije jen jednou. Ani na tom něco bude. Proto by neměl své sny a touhy odkládat až na někdy a snažit je uskutečnit. Ať už jsou představy jakékoliv, může se jim člověk docela přiblížit tím, že si naplánuje tu pravou dovolenou. Pokud inklinujete více k tomu zmíněnému Amundsenovi, tak najděte tu vhodnou agenturu,

– kde Vám nazují vhodné běžky.
– bederním pásem a pružným vodítkem připoutají k jednomu z nejstarších psích plemen, se zajímavým jménem – Samojed.
– a můžete vyrazit spolu s chlupatým průvodcem za dobrodružstvím.

Jestliže se ale chcete cítit více jako dobrodruh na Aljašce,
– usedněte pohodlně do saní
– zabalíte se do teplé deky
– pak Vám přidělí osm až deset psů plemena Husky
– a hurá do přírody.

Myslíte, že je to docela dobrý nápad, ale obáváte se, že nebude dostatek sněhu? Ani to není žádný problém. Prostě se vymění saně za čtyřkolový vozík. A jestli máte dostatek fantazie, tak ten sníh kolem uvidíte. A mimochodem, u nás na Vysočině, na Šumavě, nebo třeba v Krkonoších je také krásně. A nehrozí tu taková nebezpečí jako na dalekém severu.

Jako je nebezpečí umrznutí (nebo jen malé), nesežere Vás vlk (ale prý už se chystají znovu se tu zabydlit) a nepotrhá medvěd (leda by utekl ze zoologické zahrady).