Skladatel Thomas J. Bergersen. Hudební legenda dnešní doby

28 dubna, 2023/ Kultura/

Norský skladatel Thomas Jacob Bergensen(4. 6. 1980) se narodil a vyrostl v Trondheimu. Již v jeho šesti letech bylo zřejmé, že Thomas nemá zájem o hraní již existujících skladeb a raději zkouší něco nového, což zezačátku pořádně rozčilovalo jeho učitele klavíru.

Společně se svým partnerem Nickem Phoenixem, který vytváří hudbu k filmovým reklamním kampaním, vlastní společnost Two Steps From Hell (Dva kroky od pekla). Na jaře roku 2010, Thomas a jeho partner Nick, zveřejnili své první album Invincible (Neporazitelný), které obsahovalo několik jejich nejoblíbenějších skladeb, například Freedom Fighters (Bojovníci za svobodu), Moving Mountains (Pohyblivé hory) či Heart of Courage (Odvážné srdce).

Následovala další alba kupříkladu Archangel (Archanděl) nebo SkyWorld (Svět oblohy) nebo také Miracles (Zázraky).
Thomas spolupracoval s několika největšími velikány hudebního průmyslu, rozšiřujíc tak své obzory ve vytváření nové hudby.

Skládá hudbu převážně k filmům a filmovým soundtrackům. Dalo by se také říci, že vytvořil nový hudební žánr, nazývaný epická hudba.
V roce 2011 Thomas zveřejnil své první samostatné album s názvem Illusions (Iluze), Iluze se staly neuvěřitelným hitem a na iTunes se vyšplhaly až na první místo, a to jak ve spojených státech, tak i na mezinárodní úrovni.

Úspěch, ale sklízely i alba Invincible a Archangel od společnosti Two Steps From Hell. Thomasovo druhé sólové album Sun (Slunce) vyšlo na podzim 2014.
Roku 2013 Thomas společně s Nickem vystoupili v živém koncertě v koncertní hale Walta Disneye. V Evropě zazněla Thomasova hudba 28. června 2014 v Rumunsku.

Některé z Thomasových skladeb zazněly v pozadí několika známých filmů, Avatar, Piráti z Karibiku, Stmívání, Harry Potter, Da Vinciho kód, Mumie, Temný rytíř a dalších.