Děti a jejich hrdinové – i lokomotiva Tomáš patří k fenoménům

17 února, 2021/ Business/

Všechny děti vzhlížejí ke svým oblíbeným hrdinům z pohádek. Pro každé dítě je takovým hrdinou někdo jiný, již léta je ale jedním z nich i mašinka Tomáš.

Děti a jejich hrdinové – i lokomotiva Tomáš patří k fenoménům

Lokomotiva či mašinka Tomáš patří k nejoblíbenějším dětským postavičkám, dnešní děti je znají stejně dobře jako my, rodiče některých malých dětí totiž také na tomto seriálu vyrůstali. Mašinka Tomáš se jako dětský hrdina z ostrova Sodor začal objevovat nejdříve v dětských knížkách, podle knížky byl pak natočen seriál, který děti uchvátil. A protože byl úspěch pohádek obrovský, dodnes je tento hrdina velmi populární a jeho příběhy baví i dnešní děti.

pexels-photo-1620675

Pohádka, která nezestárla

Některé pohádky zkrátka nestárnou, u nás je zdárným příkladem například Krteček. Lokomotiva Tomáš je pohádka původem z Velké Británie, první televizní pohádkový seriál se tam začal vysílat již v roce 1984. Od té doby se po úspěchu pohádky u dětí začaly točit stále nové díly a popularita příběhů neklesla ani v dnešní době, kdy jsou děti zahlceny jinými hrdiny z moderních pohádek. Mašinka Tomáš hračky, které díky příběhu ožívají, chtějí mít doma snad všechny děti, Tomáš i se svými přáteli, ostatními mašinkami, které po jeho boku řídí železnici na smyšleném ostrově Sodor, se objevují na všemožných dětských věcech, a právě tyto předměty chtějí doma děti mít. Ať už jde o batůžky, povlečení, jednotlivé postavičky nebo třeba celou železnici, s Tomášem si děti rády hrají.

pexels-photo-3933250

Seriál i celovečerní film

Začalo to obyčejnou dětskou knížkou a přes televizní seriál se dočkal Tomáš i se svými kamarády dokonce celovečerního filmu. Úspěch u dětí totiž tahle partička z železnice měla obrovský. Lokomotiva Tomáš má číslo jedna, společně s kamarády jezdí po kolejích, které je vždy dovedou k nějakému dobrodružství. Holky i kluci si s nimi užijí prostě spoustu legrace. Kdo by tušil, že budou mít takový úspěch a budou děti bavit po generace.

Chcete udělat svým dětem radost? Určitě jim jejich oblíbeného hrdinu také pořiďte domů. S Tomášem se totiž žádné dítě nudit nebude.