Dovolená v Česku má své kouzlo

4 června, 2019/ Dovolená/

Pokud plánujete dovolenou v České republice, máte neskutečně mnoho možností a vybere si každý. Od kempování pod stanem až po luxusní dovolenou v krásném resortu s vlastním wellness.

mládež v kempu

Klasickou českou dovolenou si asi každý představí stejně, jako před lety – auto, stan, spacáky, rodina, (pes), vařič a neskutečné zásoby jídla v kempu. A proč vlastně ne? Stále se jedná o velice oblíbený typ dovolené, která má i v této uspěchané době, své kouzlo. Jen si to představte, nemusíte nic řešit, všechno potřebné, včetně noclehu máte neustále s sebou, a pokud vás určité místo začne nudit, jednoduše vše zabalíte a vyrazíte dál (a tomu se říká svoboda). A v případě, že vám nevadí každodenní balení a vybalování, můžete každý den trávit na jiném místě, které vás třeba jen cestou zaujme.

I přesto, že moderní doba si žádá stále vyšší nároky, kempy po celé republice jsou stále plné a mnohdy (především v sezoně) je těžké najít místo. To svědčí o stálé oblibě tohoto typu trávení dovolené. Jistý vliv má samozřejmě určitě cena kempování. A komu se zdá být stan nekomfortní, zvolit může i z jiných druhů ubytování v kempu, jako jsou například karavany, chatky anebo čím dál oblíbenější mobilheimy. Většina kempů nabízí také možnost stravování, a proto záleží na vás, zda si budete vařit anebo zajdete ochutnat speciality do místního bufetu.
hotelový pokoj

Náročnější z nás určitě zvolí variantu ubytování v penzionu nebo hotelu. Tady už je potom o něco těžší najít ubytování u vody. Většinou se přímo u koupání nachází jen několik málo penzionů nebo hotelů a poté je třeba hledat vzdálenější. Pokud se chcete jít koupat, už je to pro vás takový menší výlet. Jedná se ovšem o jistý kompromis právě mezi vzdálenosti k vodě a spaním v klasické posteli.

A pro náročné klienty jsou tu pak luxusní hotely s wellness, saunami, vlastními bazény, posilovnami, tenisovými kurty, restauracemi, bary a dalšími vymoženostmi. Ty bývají doplněné o široký výběr doplňkových služeb, takže je o vás postaráno po celou dobu pobytu a vy se můžete cítit jako v ráji a nemusíte ani jezdit nikam daleko.

Výběr dovolené už je jen na vás. Bude to tak trochu adrenalin v kempu anebo luxusní dovolená a krásném hotelu?