Jak na psychické problémy?

26 března, 2023/ Business/

Doba je bohužel taková. Lidé se ženou za penězi, za prací a naprosto zapomínají na to, že třeba také si občas odpočinout. Prostě se vypnout a relaxovat. Ulehnout někam do klidu a tam si na chvíli pustit relaxační hudbu a na nic nemyslet. Že na to nemáte čas. No, tak potom je zde další debata zbytečná. Mozek prostě občas potřebuje vypnout, potřebuje se zklidnit, ale nejen spánkem. Odpočinkem při vědomí. Smích pomáhá, dobrá nálada pomáhá, a když to nejde přirozenou cestou, tak to musí jít nějak jinak.

Jistě jste již někdy slyšeli slovo Kratom. Ne? Nuže, vysvětlím. Je to název prášku z listí. Ale to listí není obyčejné, ale roste na stromě Mitragyna speciosa, kterýžto jako takový patří do čeledi mořenovitých a rodu hořcotvarých. Nedívejte se z okna ani nechoďte do lesa, u nás neroste. Pouze v některých zemích v Asii. Ale dosti botaniky a pojďme se podívat na onen prášek, o který nám vlastně půjde.

listí stromu

Jeho účinek je velmi zajímavý a znali jej už dávní domorodci. Žvýkali výše zmíněné listy, a tak se přiváděli do určité euforie, nebo pocitu nadšení. Také jim žvýkání těchto listů pomáhalo obnovit elán a vůli při lovu, nebo čekání na zvěř. Tyto účinky fungují samozřejmě dodnes. Prášek přináší psychickou úlevu, navazuje pocit euforie a chutě do práce, ale také pomáhá tlumit hlad, nebo bolest. Vylepšuje náladu a přivádí člověka do jiného světa. Ve větší dávce pomáhá dokonce usnout, uspává.

strom v Asii

To vše a čistě na přírodní bázi, do prášku se nic nepřidává, žádná chemie. Proto si jej kupují spousty a spousty lidí na celém světě. Ne všude ovšem, v některých zemích se na tento prášek pohlíží jako na zakázanou látku. Důvod je zřejmý a stejný jako v případě marihuany.

Zakoupit si jej můžete na mnoha místech, pokud se nebojíte podvodu. Já vám však dám tip na Kratom shop, který je ověřený stovkami zákazníku. Stačí, když kliknete na odkaz v předešlé větě a jste tam.