Koho najdete na české rapové scéně?

16 července, 2019/ Kultura/

Rap je poměrně rozvinutý žánr, v České republice se nejvíce začal rozvíjet v posledních letech, kdy si posluchači oblíbili určitý druh hip hopu. Častým tématem jsou návykové látky, život a jejich posun. V dnešní době si lidé oblíbili několik autorů, kteří mezi sebou spolupracují, vytvářejí nové videoklipy a snaží se pro posluchače vymyslet vždy něco originálního.
 muž s kšiltovkou
Skinny Barber
Známý také čistě pod jménem Barber. Mladý umělec, který se vždy snaží rozvíjet a zkoušet nové věci. Kupříkladu nejnovější videoklip Návyková se mezi jeho díly jistě vyjímá. Začínal v Karlových Varech a nyní je známý po celé republice. Hudební doprovod mu nejčastěji tvoří Naume. Na koncerty jezdí se skupinou Sky Club Benelux.
 
Yzomandias
Umělec s původním jménem Logic se na scéně objevil již dávno. V původním seskupení YZO Empire se dočkal velké oblíbenosti. Později založil Milion+ a nyní spolupracuje i s ostatními hudebníky, kteří přecházejí z dalších uskupení. Jistě byste tuto osobnost poznali na první pohled díky jeho tetováním na obličeji, ale i na zbytku těla.
 
Renne Dang
Člen společnosti Blakkwood Records vytváří kvalitní hudbu, která jde často tématicky více do hloubky. Skrze desku CON LAI vydanou v roce 2017 začal odkazovat na původ svého otce. Název desky značí v překladu míšence. Poslední deska Kytky z pumpy je dle jeho slov zatím nejúspěšnějším vydaným albem.
 
Sharlota
Nesmíme opomenout ani tuto výraznou ženu na rapové scéně. Svérázná a osobitá rapperka, pro některé více kontroverzní, paří opět ke společnosti Blakkwood Records. Snaží se být největší inspirací pro jiné dívky, ukázat jim, že se nemusí za nic stydět. Natáčí své vlastní klipy, nebo spolupracuje s jinými hudebníky ze stejné společnosti. Natáčela například s Protivou, s umělcem Refew nebo také Fosco Almou.
 zpěvák u mikrofonu
Schyzo
Další úroveň, ke které se řadí například právě hudebník Schyzo, není určená pro všechny. Své fanoušky si tento styl hledá důkladně, jelikož texty bývají morbidní, svérázné, témata bývají násilná, lehce ironická.