Nenechávejte auto nikde bez dozoru!

3 prosince, 2019/ Business/


Snad každý řidič zná situaci, kdy dojede na akci, kde všichni požívají alkohol, nicméně on se konzumace musí zdržet, neboť přijel autem. Následně přichází zdlouhavé přemlouvání ze strany kamarádů, aby auto na místě zanechal, vyzvedl si jej ráno a užil si večer s nimi. Taková rozhodnutí bývají velice obtížná, protože snad nikdo si nepřeje své auto nechávat na místě, kde to nezná a kde nebude mít auto pod dozorem. Zároveň nasednout za volat pod vlivem alkoholu je trestné a nebezpečné. Častokrát řidiči raději zvolí variantu abstinence po celý večer.taxi na ulici
Nicméně víte, že existuje ještě jedna možnost? V současné době si můžete téměř kamkoliv objednat službu drink taxi . Jedná se o nově vzniklou službu, která je přímo určena pro řidiče, kteří požili alkohol a odmítají ohrožovat život svůj i lidí ve svém okolí. Drink taxi naleznete téměř v každém větším městě po celé České republice.
Po objednání služby přijede auto se dvěma řidiči. První z nich má za úkol odvést klienta i s jeho automobilem na místo, kam si bude přát. Druhý řídí služební auto a při doražení do cíle, opět odváží svého spolupracovníka k dalšímu klientovi.nalévání alkoholu
Nemusíte se bát, že za takovou službu zaplatíte mnoho peněz. Ceny se odvíjí od velikosti města, ve kterém je drink taxi provozováno a od najetých kilometrů. Nicméně i přesto, je v současnosti služba finančně dostupná již pro každého. Cena se pohybuje odhadem od 350 Kč za 5 km. Každý další kilometr se pak doplácí.
Pokud se tedy rozhodnete, drink taxi využít, určitě neprohloupíte. Zároveň, pokud již dopředu víte, že takovouto službu budete potřebovat, určitě není od věci si ji předem rezervovat, neboť během roku jsou dny (např. Silvestr), kdy je drink taxi beznadějně obsazen. Rezervací tak předejdete zdlouhavému čekání a dalším nepříjemným situacím.