Podnikání pro bohémy a další motivační knihy

13 dubna, 2019/ Business/

Tom Hodkinson je britský spisovatel, šéfredaktor časopisu Lenoch a autor mnoha motivačních knihy jako například Jak být líný, Líný rodič, Jak být volný, Kniha líných radostí, Jak být líný – nicnedělání je dřina a v neposlední řadě Podnikání pro bohémy.

Tom Hodkinson žije se svou rodinou v hrabství Defon na rodinné farmě. Ve svých knihách propaguje filozofii lenosti a nicnedělání, protože to znamená být zodpovědný vůči vlastnímu životu.
pracovní tým

Lenost je v naší kultuře považovaná za příšernou vlastnost. Kdo chce platit účty, musí pracovat. Lenost je naprosto nepatřičná. Kdo nepracuje, ať nejí. Nicméně to ošklivé slovo lenost lze nahradit různými jinými ekvivalenty jako třeba meditace, relaxace, přemýšlení. Často je daleko efektivnější si věci nejprve důsledně promyslet a samotná realizace pak zabere zlomek času. Také je účinné řadu úkonů delegovat na druhé. Jsou lidé, kteří mají pocit, že nikdo práci neodvede tak dokonale jako oni sami. Přitom se jenom zbytečně vyčerpávají. Právě schopnost delegování povinností na druhé představuje základ podnikání. Kdo má pocit, že musí všechno zvládnout sám, ten by se snad ani do podnikání neměl pouštět, protože by skončil pravděpodobně velmi brzy na ARU.
domácí knihovna

Úspěch totiž často spočívá v tom, že si dokážeme udržet zdravý odstup a to platí jak v zaměstnání, tak v soukromém životě. Všimněte si, že jsou šťastnější, spokojenější a vyrovnanější děti pohodových rodičů a naopak velmi úzkostné děti rodičů, kteří jsou až příliš zodpovědní. Zodpovědnost je určitě velmi důležitá, ale jsou určité meze, kdy člověk může některé věci tak trochu vypouštět.

Žijeme v době rozvinutých technologií. Mohli bychom věnovat více času, který tím získáváme, na pohodový život, o kterém se našim předkům ani nesnilo. Ve skutečnosti se řítíme do mnohem hektičtějšího tempa, které je až vražedné a neprospívá vůbec nikomu.