Síla psychosomatiky. Když nepomůže lékař, vyzkoušejte terapii.

16 března, 2020/ Business/


Pokud chytneme jednou za pět let chřipku, nebo nás jednou za rok potrápí vyrážka, pravděpodobně se nejedná o problém psychosomatického původu. Ovšem pokud nás bolí žaludek několikrát za rok nebo se vám vrací gynekologické záněty, něco bude špatně.

Jak funguje psychosomatika?

Člověk svoje tělo moc neposlouchá. Když nás něco bolí, zobneme si prášek, a je po problému. Ale bolest je signál, že něco není v pořádku. Práškem problém pouze ztišíme, uklidíme ho někam do pozadí, ale rozhodně nevyřešíme. Příkladem je nedostatek tekutin. Začne nás bolet hlava, aby nás tělo upozornilo, že strádá. Můžeme začít pít, zacvičit si, vyvětrat a na chvíli si lehnout nebo si vezmeme růžovou tabletku. Výsledek je stejný, bolest zmizí. Ovšem pokud budeme signály ignorovat a i další den to vyřešíme pilulkou a pak k znovu, začnou nás zlobit ledviny, močové cesty a podobně.

Když léčba nepomáhá

Běháme po různých vyšetřeních a výsledek žádný. Neustále se nám problém vrací. Zkuste se na chvíli zastavit a zamyslet se. Je vám nevolno před každou poradou v práci? Možná někoho nemůže strávit, jste ve stresu a tělo chce, abyste se za každou cenu té situaci vyhnuli.

žena_ve_stresu

Nebo vás trápí opakované kožní problémy? Co když nejste spokojeni v prostředí, ve kterém žijete. Kůže je jakási hranice mezi vnitřní rovnováhou a venkovním světem. Opakují se vám gynekologické záněty? Jste spokojená ve vztahu? Věříte vašemu partnerovi? Co když se podvědomě bojíte, že vám je nevěrný a vaše tělo reaguje na váš strach tímto způsobem? A jak je na tom vás zrak? Zamysleli jste se nad tím, proč jste v oční ordinaci tak často? Je možné, že nechcete vidět něco důležitého ale zcela zřejmého. Co když jen zavíráte oči před problémem, který před vámi stojí?

Terapií k lepším zítřkům

zdravá_žena

Pokud už jste bezradní z běhání po různých ordinacích, zkuste to jinak. Nechte terapeuta, ať vyléčí vaši duši a možná potom zmizí i fyzické příznaky a vy se budete cítit opět dobře. Psychosomatikou (tedy naším podvědomím) se zabývá hlubinná regresní terapie, což je alternativní forma psychoanalýzy.