Stres, nespavost a následně unavený organismus

19 září, 2019/ Produkty/


Dá se říci, že tato trojice je skutečně vražednou kombinací, která lidskému organismu vůbec neprospěje. Nicméně na každý neduh existuje lék a nemusí to být zrovna tobolky předepsané od lékaře. Příroda nám sama o sobě nabízí své dary, proč nevyužít jejich sílu, když vlastně jako bonus pro nás nemají vedlejší účinky jako chemické léky. Například na tuto kombinaci skvěle zabírá ájurvédská bylinka, která je známá již 4 000 let. Právě Ašvaganda je jednou z bylinek, které stály u zrodu této nejstarší medicíny. Je pravdou, že má trochu jiné principy, než naše klasická léčba. Nejde o to potlačit zdravotní problémy nebo utišit bolest, jde o to najít příčinu a s tou se zabývat. Indie byla a je touto medicínou proslavená, nicméně nám se na stůl může dostat její výsledek zkoumání a tak není problém začít užívat tuto bylinku právě v boji s naší nespavostí, stresem atd.

rostlina Ašvaganda s kořeny

Indický kořen

Jedná se o stejnou bylinku, ale název nebo svoji přezdívku indického kořene získala Ašvaganda jednoduše. Jedná se totiž o celkem nenápadný keř, který roste do metrových výšek. V dnešní době ovšem není nic nemožného a tento keřík můžeme pěstovat i v našich podmínkách. Dokonce specializované obchody se zdravou výživu nabízí k prodeji plody, abychom si přizdobili na talíři svůj pokrm. K léčebným účelům ovšem potřebujeme její kořen. A ač se to nezdá, tak její užívání je zkrátka takový všelék na každý neduh v těle. Zvyšuje vitalitu, pročišťuje tělo a zbavuje ho toxinů, urychluje rekonvalescenci po nemoci a v podstatě zklidňuje celkově organismus a posiluje tak nervovou soustavu. Těžko se dají vypsat všechny její účinky.

tobolky jako doplněk stravy

Odborné publikace ji nazývají Withania Somnifera
Dokonce i naše republika jí dala svůj název a tak jestli se někdy setkáme s Vitánií snodárnou, tak se nebudeme obávat toho, pozvat ji dál. Ašvaganda Energie života nám usnadní práci v tom, že nám ji domů zašle již ve stavu, kdy je připravena na užití a my si můžeme vychutnávat její účinky. Postačí 2x denně polknout přírodní doplňkový produkt, který je plný sušeného indického pokladu.