Antivirový program: Pomáhá a chrání

28 dubna, 2023/ Www/


Při koupi počítače nebo jiného zařízení, které bude sloužit jako vstupní brána do virtuálního světa, je potřeba věnovat pozornost i jeho zabezpečení. Antivirové programy mají za cíl chránit před útoky zvenčí, které jsou iniciovány hackery. Viry mohou neodvratně poškodit daný přístroj nebo mohou, bez povšimnutí, posílat naše data někam, kde budou zneužita. V případě, že se stane, že nějaký vir do našeho zařízení pronikne, pomáhá nám antivir v jeho diagnostikování a následnému procesu k jeho odstranění a vyléčení nakažených dat.
Mnoho lidí se připojuje do svého online bankingu, kde provádí platby. V mnoha eschopech platíme přímo kartou a zadáváme data, která mohou vést ke zneužití a krádeži peněz z našich bankovních účtů. Tohle a mnohem více se děje, zatímco my netušíc žijeme své životy.
bezpečnost především
Své počítače chráníme tak, že si zakoupíme antivirový program a věříme, že nás tyto softwary zabezpečí. Mezi nejznámější u nás patří:
–          ESET
–          Norton od Symantec
–          McAfee
–          F-Secure
–          Avast!
–          AVG
–          Kaspersky
–          Spohos
–          BitDefender
–          Microsoft
–          Avira
internetová komerce 
Víceméně je možno stáhnout antiviry od stejných výrobců i pro své mobilní zařízení s platformou Android. Otázkou však je, zda je pro Android antivir potřebný. Jste-li uživatel, který stahuje aplikace z důvěryhodných zdrojů, převážně tedy z Obchod Play od Googlu, hrozby jsou minimální. Google totiž rozpoznává důvěryhodné aplikace a v případě nějaké hrozby nepovolí nebo odinstaluje nebezpečnou aplikaci na dálku. Zařízení s aktualizovanými operačními systémy jsou tedy ve větší míře chráněny i bez přítomnosti antiviru v přístroji. Zrnko pochybnosti je však na místě, neb hackeři a technologie se také vyvíjí směrem dopředu.

Platby kartoujsou zabezpečovány skrze platební centra. Společnosti, které nabízejí bezpečné placení přes platební brány. U nás jsou to PayU, GoPay, Aaron (Paython) a Agmo. Po zadání údajů z vaší karty dochází ke komunikaci v platební bráně, kde dochází k odsouhlasení mezi obchodníkem, bankou a karetní asociací.  Mimo to, je platba pojištěna zadáním transakčního kódu, který je zaslán na váš autorizovaný e-mail nebo telefonní číslo. Bezpečnost celé transakce je tedy zajištěna agregátory platebních bran.