Chytré nápady

3 října, 2019/ Dům a zahrada/

Cestujete? Rádi si vozíte suvenýry z cest? Většina z nás určitě ano a je úplně jedno jestli se jedná o suvenýr z exotické dovolené, nebo o upomínkový předmět z Horní Dolní. Vždy záleží, při jaké příležitosti jsme daný artefakt pořídili. Zda nám při tom bylo hezky a zda jsme nákup například sdíleli s někým milým. Tak jako tak, když řešíme třeba dekorace do obýváku, je potřeba vždy přihlédnout k faktu, jak jsme založeni. Někdo si potrpí na různé maličkosti, je šťastný když ho obklopují a obohacují. Bez řečí z nich pravidelně utírá prach a je spokojený a naplněný. Samozřejmě, že existují i památkové předměty, které jsme zdědili po babičce, mamince, dědovi. I když jsme jakkoli moderně založení, jen málokdo má to srdce vyhodit věci, které v rukách držel jeden z nejbližších lidí.
voňavé dekorace
Samozřejmě ten, kdo má moderní a strohý interiér, určitě je uspokojen i minimem jakýchkoli dekoračních předmětů. Většinou jsou to lidé praktičtí, kteří to, co aktivně nepoužívají, prostě a jednoduše nepotřebují.
Při zařizování nejen obývacího pokoje, ale každé jiné místnosti, se ovšem nebojte alespoň trochu lidově řečeno odvázat! Nebojte se ukázat trochu té kreativity a nápaditosti. Vždyť přeci existuje tolik skvělých možností a způsobů, jak být originální. Nejvíce se cení ruční výroba a strávíte u ní i příjemné relaxační chvilky.
jednoduchá dekorace na stůl
Spoustu nápadů na dekorační mísy s kamínky a rostlinami, obohacené o mořské mušličky, mnoho variant přírodních věnců na zeď, nebo na stůl z dostupných venkovních zdrojů. Představa, že na stůl patří pouze věnec adventní, je snad již dávno přežitá. Kdykoli, klidně v reakci na aktuální roční období, může jídelní stůl, nebo konferenční stolek zdobit přírodní nádhera. Na jaře spleťte věnec z březového proutí, doprostřed umístěte květináč s čerstvými petrklíči, nebo narciskami a máte jarní, nebo velikonoční výzdobu. Během léta nasbírejte klásky žita, spleťte je a ozdobte klidně umělými vlčími máky. A na podzim? Což takhle zkusit věnec ze suchých šišek, ozdobených například sušeným ovocem?