Jak uspořádat zahradní párty

28 dubna, 2023/ Dům a zahrada/

–          Grilování
–          Zahradní oslavy
–          Barbecue
–          Opékání špekáčků
Tohle všechno je součást sešlostí na zahradě, které můžete uspořádat. Jak ale být skvělým hostitelem a navíc své hosty i překvapit něčím zajímavým nebo neotřelým? Máme pro vás několik kreativních nápadů a tipů, které byste mohli vyzkoušet.

·         Pozvánka
Pozvat kamarády esemeskou, mailem, hovorem po telefonu nebo přes sociální síť, to jsou dnešní trendy. Ovšem kde se poděl akt lidského úsilí? Zkuste své přátele nebo rodinu překvapit tematickou pozvánkou – může být ručně vyráběná nebo jenom digitálně upravená a vytisknutá, to je na vás. Ovšem abyste udělali dojem, určitě to bude stačit.

·         Dostatečně dopředu
Aby se vám podařilo seskupit co nejvíce lidí, rozhodně byste měli tuto oslavu oznámit dost hodně dopředu. Vyberte takový termín, který bude vyhovovat. Například, pokud plánujete odpolední posezení, které se bude doopravdy konat jenom odpoledne a přítomno bude jenom víno, či pivo, můžete si dovolit uspořádat oslavu v sobotu. Ovšem pokud plánujete zahradní párty přetáhnout do večerních nebo nočních hodin a na stole bude rozhodně víc než jedna lahev vína, raději vyberte sobotu nebo možná pátek odpoledne.

·         Správné zastoupení pro všechny chutě
Pokud plánujete víc než jenom grilování nebo barbecue, rozhodně byste neměli zapomínat na vyrovnávání chutí. Maso bude přítomno jako hlavní chod, ale každý si pak dá rád něco sladkého. Ať už to budou domácí buchty nebo koláče, želé, brownies, cookies nebo muffiny. Je také dobré myslet například na ovoce a zeleninu, na pečivo k masu, ale také drobné slané dobroty, které se jí k pivu nebo vínu.

·         Osvětlení
Pokud plánujete oslavu protáhnout přes odpoledne do večera, rozhodně nepodceňte osvětlení. Zavěste na zahradu nebo na terasu LED diody, případně třeba lampiony. Ověste altán nebo terasu skládanky z pestrobarevného papíru a dejte do něj nějaké světlo, nejlépe LED diodu, aby se předešlo požárům.
·         Nezapomeňte na pitný režim
Alkohol i nealko by mělo být vychlazené a připravené kdykoli k použití!