Postavit si vlastní bombardér

28 dubna, 2023/ Zábava/


V dnešní počítačové době tak trochu upadá jedna činnost, kterou se zabývali především kluci let minulých. Tím je lepení různých modelů. Přitom je plastikové modelářství velice zajímavým koníčkem a smysluplnou zábavou. Modeláři, kteří se zabývají plastikovými modely, se dají rozdělit do několika skupin, podle toho, jaký druh modelů stavějí nejraději.
letadlo na trávě

–         Milovníci historie– vybírají si letadla, která se na obloze objevovala v začátcích aviatiky. Krásným a náročným modelem je například dvojplošník bratří Wrightů. Jestliže se zajímají více o historické lodě, mohou mít za vitrínkou třeba staré vikingské plavidlo.
–         Obdivovatelé vojenské techniky – mohou si vybrat z nepřeberného množství různých ponorek, válečných lodí i bombardovacích letadel.

Zachrání plastikové modelářství kroužky?

Pro plastikové modeláře je určen každoroční veletrh v německém Norimberku. Jednotlivé firmy tu představují své novinky a přebírají ocenění za vydané úspěšné stavebnice.
·        Návštěvníci i firmy jsou ale smutní z jedné věci.
–         Plastikové modelářství je podle nich na ústupu.
Na zmíněný veletrh jezdí každoročně méně a méně firem i zájemců z řad modelářů. Norimberský veletrh se tak stává spíše společenským setkáním nadšenců, kteří mají stejné zájmy. Výrobci si navíc stěžují na to, že v době internetu je opravdu těžké něčím oslnit. Většinou už všichni vědí dopředu, co bude která firma na veletrhu prezentovat.
·        Zájem o plastikové modelářství se snaží mezi těmi nejmladšími rozvíjet a zdržovat různé oblastní organizace.
·        Většinou tyto kroužky vedou nadšenci, kteří rozhodně nechtějí, aby tento krásný koníček zmizel ze světa.
miniaturní plachetnice
Proto se pořádají různé soutěže a akce, na kterých mohou nejen malí modeláři ukázat své umění, a hlavně svou trpělivost.Ono to totiž není nic jednoduchého, postavit dokonalou repliku nějakého stroje.