Dle čeho vybírat dámský kabát?

28 dubna, 2023/ Móda/

Mrazivé období je taktéž i dobou, kdy se to, co si rozhodnete obléknout, zaměřuje na pocit tepla a pohodlí. Kromě vrstev, které na sobě budete mít, je důležitý i svršek, jakým je bunda nebo kabát. A jelikož ženy milují eleganci a styl, je více než pravděpodobné, že jejich výběr se bude situovat spíše na kabáty.

telefoní hovor

Jak si však mezi nimi vybrat dokonalý, který vám postačí mít pouze jeden?

Co musí splňovat?

Dámských kabátů je nespočet, je opravdu těžké si mezi nimi vybrat pouze jeden a ještě být spokojená s tím, jak je úchvatný. Při koupě kabátu však myslete na několik požadavků, které se postarají o to, aby byl bezchybní.

1.    Délka – ta je podstatná z hlediska toho, jak vás samotný kabát zahřeje a jaké v něm budete mít pohodlí a možnost pohybu. Vybrat si můžete kratší, který vám končí u pasu nebo delší, který je zpravidla do poloviny stehen. Poslední dobou se však do popředí dostal zcela dlouhý, který je trendy a postará se o to, aby nebyla vám nikdy nebyla zima.

2.    Knoflíky – je to tak, že i provedení detailů rozhoduje o tom, co vás na něm zaujme. Stylové, vkusné a elegantní knoflíky, můžou být při výběru kabátu naprosto rozhodující. A pokud se budou od něho ještě lišit i z barevné stránky, prakticky mu neodoláte.
bruneta s drdolem

3.    Materiál – i když vypadají všechny na oko stejně a nějaký zásadní rozdíl v nich není, kvalita v podobě materiálu – by pro vás měla být prvořadá. Podstatně důležitou úlohu v tom hraje i značka kabátu, který vám zajistí pohodlí z jeho nošení, odolnost při praní a údržbě a nepochybně i jeho životnost.

4.    Střih – více než na praktickou stránku, se díváme na to, jestli je vkusný a má nějaký zajímavý střih. Existuje mnoho zcela obyčejných střihů, které jsou takovou klasikou, ale i těch netradičních, které vás zaujmou i díky tomu, že jsou nevšedně sestříhané a mají tvar, který se jen tak nevidí. Populární jsou takzvané balónové střihy nebo o nic méně zajímavé řasené kabáty.
růžový kabát

5.    Vzor a barva – rovněž tak se zaměřte na to, jestli je kabát výjimečný i díky jeho barvě, případně vzoru, který můžete doladit ke všemu, co si obléknete. Nemějte obavy z barev, jsou nesmírně módní a určitě zazáříte i v odstínu, ve kterém budete nepřehlédnutelné. Dejte šanci i vzorovaným kabátům, které působí jako retro a krásně v nich vynikne vaše postava a celý váš outfit.