Pronikněte do tajů mikromagie

23 října, 2019/ Zábava/

My lidé máme již od přírody zabudováno, že nás přitahují nevysvětlitelné a magické věci, kterým bychom moc rádi přišli na kloub. To je také důvodem, proč nás tak zajímá tajemství kouzelnických triků. Někdy ale není vůbec lehké tyto triky prokouknout. A věděli jste vůbec, že magie se dělí hned do několika skupin?
Ruka s kostkami
Jedním z těchto druhů je zábavná magie, z niž je nejznámější právě mikromagie. Název nám toho sice moc neprozradí, ale ve skutečnosti se nejedná o nic, s čím byste se nesetkali alespoň prostřednictvím televizních obrazovek. Často se můžete setkat s tvrzením, že právě u tohoto odvětví začíná většina kouzelníků, ve skutečnosti nejde ale zase o tak jednoduchou záležitost, jak by se mohlo na první pohled jevit. Problém je v tom, že se veškerá kouzla odehrávají přímo před samotným divákem. Často se mikromagie používá hlavně k pobavení na oslavách, svatbách a dalších akcích. V těchto případech kouzelník obchází hosty u stolu a zapojuje je do svých kousků. Veškeré triky tak musí perfektně ovládat, aby nedošlo k žádnému omylu, kdy by měl divák možnost kouzlo celého triku odhalit. Proto se mezi kouzelníky používá pravidlo, které říká, že ruka musí být rychlejší než oko diváka.
V tomto oboru se dokonce koná mistrovství světa, kde se mezi sebou utkávají ti nejlepší z nejlepších. Mezi nejčastější pomůcky patří karty, mince ale i předměty, jež si kouzelník vypůjčuje od diváků. Velice důležitá je také celková komunikace s publikem, která teprve vytváří tu pravou atmosféru a kouzelník vás s její pomocí dostává tam, kde vás chce mít. Setkat se tak můžeme s teleportací předmětu, ohýbáním, levitací ale klidně můžete narazit i na čtení myšlenek.
rozhozené karty
Jak je ale tohle všechno možné? Pokud jste viděli film Podfukáři, jistě si pamatujete známou větu, která vnáší alespoň malý paprsek světla do celého tajemna. Na celý trik se totiž nesmíte dívat příliš zblízka, protože se většinou odehrává úplně jinde, než si myslíme. Kouzelník si tak jen pohrává s naší pozorností. Za magií tedy nehledejme žádné nadpřirozené nadání, ale jen velice dobře provedenou a nacvičenou iluzi. Je tohle ale důvod k tomu, aby nás bavila méně? Já myslím, že rozhodně ne!