Pšeničné klíčky – nedoceněný přírodní lék bez vedlejších účinků

18 června, 2018/ Produkty/

O pšenici je známo, že se jedná o jednu z nejvíce využívaných obilovin. Rozemletá zrna v podobě mouky známe všichni velice dobře, tato rostlina však nabízí další způsob využití a tím jsou čerstvé naklíčené výhonky. Mají výraznou čistící funkci v organismu, a to tak, že stimulují metabolické pochody a vytváření enzymatických reakcí. Lépe pracuje trávicí systém, snižuje se krevní tlak a tím se rozšiřují a zprůchodňují cévy. Klíčky podporují tvorbu krve ve slezině, čímž zajišťují vyrovnaný poměr červených a bílých krvinek a krevních destiček.

pšeničné pole

Funkce štítné žlázy, obezita a diabetes

Podporují činnost štítné žlázy, která se v současné době řadí k velmi namáhaným orgánům. Její optimální funkce souvisí s obezitou a s nástupem diabetu. Hormonální rovnováha v těle přispívá k jeho celkové schopnosti využívat energii z potravy, regenerovat se v době spánku a efektivně spalovat nadbytečné tělesné tuky.

Pšeničné klíčkyjsou vynikající zásadotvornou potravinou, jsou považovány za výživný zdroj raw pro zastánce vitariánské stravy. Zásadotvorná výživa obnovuje přirozený chod tělesných orgánů a přispívá k acidobazické rovnováze. Preventivně působí proti civilizačním chorobám, zmírňují bolesti kloubů, svalů, léčí žaludeční vředy, ulcerózní kolitidu, pomáhají při zácpě a onemocnění ledvin a trávicího traktu.

vlčí mák

Univerzální přírodní lék lze pohodlně vypěstovat doma

Jsou zásobárnou živin ve formě aminokyselin, minerálních látek, enzymů a antioxidantů. Neutralizují v těle zplodiny metabolismu a cizorodé látky, tím posilují největší čistící orgán v těle – játra.

V boji proti rakovině potlačují tvorbu nádorů a na rozdíl od chemoterapie nepoškozují zdravé tělesné buňky.

zrna obilí

Šťáva z obilných klíčků působí jako hojivý lék v případě ekzémů, bodných a řezných ran, tlumí alergické reakce při bodnutí hmyzem. Rostlinný chlorofyl zelených výhonků má zhruba stejné chemické složení jako hemoglobin lidské krve.

Čerstvě vymačkaná šťáva z klíčků účinkuje jako desinfekční prostředek při popáleninách způsobených horkým olejem, vodou, nebo sluncem. Lze ji aplikovat i pro regeneraci poškozených vlasů jako tonikum. Rovněž zmírňuje svědění pokožky a brání tvorbě lupů.