Stanovte si organizační harmonogram při stěhování bytu Praha

2 července, 2019/ Business/

Stěhování bytů Praha na poslední chvíli, to je nejhorší varianta, jakou můžete provést. V tomto ohledu se vyplatí být skutečně pečliví, lemplové na svou lehkovážnost doplatí obrovským stresem a v horším případě žaludečními vředy nebo infarktem.
Začínejte s rozmyslem minimálně s pětitýdenním předstihem. Uchopte do ruky propisku a blok, projděte se po svém stávajícím působišti a sepisujte vše, co vás napadne v souvislosti s vaším novým místem pobytu.

pohled z kabiny nákladní dodávkyK nejčastěji kladeným otázkám patří:
· Kde opatřit a kolik bude třeba krabic, beden, přepravek a balicího materiálu – bublinkové fólie, kartonu, lepicí ? pásky, motouzu atd.
· Které věci se budou stěhovat, které zůstanou na místě a jakých se zbavíte v rámci úklidu? Všechno si raději zaznamenávejte na papír, bude se to hodit.
· Jakým způsobem zabezpečit vaše ratolesti, domácí zvířata, případně staré a nemohoucí osoby?
· Kdy a jak proběhne předání stávajícího bytu (pokud je nájemní, nebo se jedná o prodej), stavy měřidel, přepis energií, zajištění telefonní přípojky a připojení k Internetu, kabelové TV a dalších záležitostí s ohledem na nové nájemníky nebo vlastníky.
· Kdo provede balení nábytku, jeho montáž a demontáž, balení věcí a spotřebičů, a kdo bude zodpovědný za samotné stěhování, zda profesionální firma, anebo to zvládnete sami s vypůjčenou dodávkou. Stěhování bytů je dnes mnohem výhodnější přenechat odborníkům, kteří vás zbaví starostí nejen se samotným průběhem celé akce, ale pomohou i s přípravnými pracemi a poradí, jak si počínat, abyste nepodléhali zbytečnému stresu.
tři nákladní dodávky pro stěhování
· Do včasné rozvahy patří také rozmístění stěhovaných věcí a nábytku do nového působiště, měli byste mít jasno, kam které krabice a spotřebiče umístit, a které věci budete vybalovat přednostně, a které mohou počkat několik dnů zabalené.
· Do harmonogramu patří také ověření připojení spotřebičů na novém místě (elektřina, zásuvky, vodovodní přípojka, odpad atd.) a instalace kuchyňské linky, závěsných polic a skříněk, svítidel, zrcadel atd.
· Nezapomeňte na přesný časový rozpis průběhu stěhování v den D, a také na všechny důležité administrativní kroky, jako jsou např. klíče od nového bydliště, parkovací místo pro stěhovací vozy a rozdělení pomocných prací rodinným příslušníkům.