Zapůjčení dodávky

5 září, 2019/ Business/

S tím, že někdo vlastní velké množství dodávek se setkáváme hlavně u dopravních společností, které doručují balíčky a různé větší balíky. Dopravní společnosti by se totiž malé osobní vozy nevyplatily. Také je vlastní společnosti, které dováží potraviny. Ty je však mají přestavěné a uzpůsobené k tomu, aby v nich bylo možné převážet potraviny. Na portálech, kde si můžete zakoupit potraviny jsou totiž jak chlazené, tak mražené a ty by převoz v nepřestavěném autě nejspíš nevydržely.
Koupit si ji může kdokoliv. Nepotřebujete na ni nějaké speciální řidičské oprávnění ani vyučení. Jen musíte mít na paměti, že máte delší a vyšší vozítko.
V životě se všichni setkáme se situací, kdy bude potřeba odvézt starou skříň, rozbitou sedačku nebo jiný již nefunkční a nevyužitelný nábytek. Ovšem na toto nám nestačí pouze osobní auto. Pokud nemáme nějaké známé, kteří vlastní dodávku, tak si ji budeme muset zapůjčit.

dopravní prostředek

Například půjčovna dodávek Praha Rent Car Service nabízí tu možnost, že si ji u nich můžete zapůjčit. Nabízí různé značky, takže si můžete vybrat tu, které důvěřujete a je pro vás sympatická. Příklady značek, které jsou zde k půjčení: Citroen, Ford, Peugeot. O jaké modely, motorizaci a palivo se jedná se dozvíte u nich na stránkách. Pronájem za zapůjčení je účtován podle toho, jaké vozítko si vyberete. Cena je 9 Kč za každý ujetý kilometr. Tato cena zahrnuje: neomezený počet najetých kilometrů, přistavení a odvoz vozidla, dálniční známka, havarijní pojištění, servis atd. Pokud neumíte ovládat nebo se bojíte řídit, tak si vozidlo můžete zapůjčit i s řidičem.

stěhovací krabice

Pokud byste chtěli využít tyto služby, tak si musíte připravit doklady. Doklady si připravte podle toho, zda se vozidlo bude půjčovat na fyzickou nebo právnickou osobu. Potřebné doklady se totiž liší pro tyto dvě osoby. Například fyzické stačí dva doklady totožnosti (pas, občanka, řidičák), vratná záloha a pokud podnikáte tak živnostenský list. Právnická osoba musí doložit výpis z obchodního rejstříku, dva doklady totožnosti a zaplatit vratnou zálohu.