Chcete nosit vysoké podpatky, ale bolí vás z nich nohy? Tím už se trápit nemusíte!

28 dubna, 2023/ Móda/

Vysoké podpatky jsou již dlouhá desetiletí důkazem ženskosti, vášně a smyslnosti. Navíc bylo vědecky dokázáno, že vysoké podpatky zvyšují sebevědomí žen ve společnosti. A to nekonečné klap klapání má také něco do sebe. Člověk má hned pocit, že je slyšet a že je důležitý.

Vysoké podpatky vám srovnají figuru a vy se hned pohybujete jinak. Dáváte si záležet na tom, jak chodíte, jak držíte postavení těla, ale také jak dýcháte nebo jak mluvíte. Vysoké podpatky jsou zkrátka jednou z hlavních ženských zbraní, které nejdou nahradit ničím jiným.
Vysoké podpatky mají ale jednu velkou nevýhodu. Často z nich už po chvíli bolí nohy. Jak tomu předejít?

I na vysokých podpatcích se můžete cítit dobře a nemusíte trpět bolestí

Musíte si umět vybrat tu správnou obuv. Právě to, jaké boty si vyberete, určuje, zda se v nich budete nebo nebudete cítit dobře a pohodlně. A jak na takový výběr bot?

–          Podrážka
Musíte si hlavně dát pozor na to, jakou podrážku volíte. Musíte počítat s tím, že centrum vaší stability se mění, proto tomu musíte přizpůsobit podrážku boty. Čím měkčí je přední část boty, tím lepší pro vaše nohy. Musí být dostatečně pružná.

–          Platforma
Platforma sice odstraní tlak boty, ale pokud je příliš vysoká, nohy budou bolet i tak, protože bude bota příliš pevná.

–          Podpatek
Čím je vyšší, tím hůř se vám bude chodit. Ale není to ani tak o výšce podpatku jako o šířce její základny. Čím širší podpatek, tím stabilnější noha. Nejlepší jsou prý lodičky na spojené platformě, tedy na klínku. Jsou pohodlné, a navíc jsou také nejzdravější pro naše tělo. Ale zdaleka nejsou oblíbené tolik jako podpatky. Nejspíš nejsou tolik sexy a tolik neklapou.

–          Tvar špičky lodičky
Přední část boty na podpatku musí být dostatečně široké, aby vám nedeformovaly prsty na nohou. V módě jsou špičaté boty, ty jsou ale velice nepohodlné a nezdravé pro naše nohy. Ve špičaté botě se navíc může chodidlo a prsty nedokrvovat. Proto je lepší používat lodičky, jejichž základna má kulatý tvar raději než špičatý.