Menstruační kalíšek vám usnadní život! S naším návodem zvládnete jeho výběr i vy!

28 dubna, 2023/ Produkty/

Možná už jste o něm slyšela, možná je to pro vás novinka. Menstruační kalíšek je na českém trhu asi deset let a na internetu jej už prodává celá řada obchodů. Jedná se o silikonový kalíšek, který při menstruaci zavedete podobně jako tampon. Jediné co je potřeba, je několikrát denně ho vyjmout, tekutinu z něj vylít a opláchnout jej vodou či otřít ubrouskem. Pro představu – u žen se slabou menstruací je to asi dvakrát denně, u žen s velmi silnou menstruací asi šestkrát.

Největším problémem kalíšku je vybrat ten správný. Nerozhodnost při výběru je nejčastějším důvodem, proč si jeho koupi ženy nakonec rozmyslí. S našimi typy to však zvládnete i vy, takže jdeme na to:

·         Nejdůležitější je správná velikost. U každé značky najdete, který typ je vhodný pro mladé dívky a který se naopak hodí pro ženy po porodu.

·         Preferujte kalíšky, které mají vroubkované dno. Kalíšek tak lze pevně chytit a jednoduše zavést i vyndat.

·         Volte zakončení kuličkou či očkem, stopka vás může tlačit.

·         Dejte přednost barevnému provedení. Průhledné typy mohou časem změnit barvu.

·         Jako začátečník preferujte klasickou tvrdost kalíšku, i tak je velmi měkký a příjemný. Ultraměkké kalíšky s označením „soft“ se vám mohou hůře zavádět.

A proč byste ho měla vyzkoušet? Důvodů je mnoho! Ten nejdůležitější asi je, že díky kalíšku již nezažijete žádná omezení! Můžete dělat všechny sporty, jít si zaplavat, cestovat, nosit průsvitné oblečení,…Kalíšek není nijak vidět. Manipulace s ním je velmi snadná a zabere vám na toaletě jen chvilku, vaše okolí si ničeho nevšimne.

Mnoho žen také s kalíškem pociťuje menší bolesti. Jeho životnost se udává až 15 let, vyplatí se tedy i vaší peněžence. Používání kalíšku je navíc mnohem ekologičtější, než používání tamponů a vložek. Navíc není v těle vůbec cítit. Největším problémem tedy nakonec může být vzpomenout si, že ho máte.