Řidiči, jak jste na tom

28 dubna, 2023/ Zábava/

Být spolehlivým řidičem, který má všechno ve svém vozidle v pořádku, který dodržuje pravidla silničního provozu a který dokáže správně a rychle reagovat na změny v průběhu jízdy, znamená ukázněnost a zkušenost.

Jak jste na tom Vy? Ale upřímně!
· Víte naprosto přesně, že Vaše vozidlo nemá sebemenší závadu? Že máte, např. náhradní LED autožárovky?
· Nestane se Vám občas, že obejdete pravidla, protože právě v tuto chvíli jsou prázdné silnice?
· Dokážete zareagovat, např. na rychlé přibrzdění vozidla před Vámi tak, abyste nezpůsobili velké škody?

Občas se přimhouřit oko dá

Víte co, pravidla silničního provozu se opravdu dají občas nedodržet, ale to musíte být opravdu zkušený řidič, který neriskuje!
Své reakce na nenadálé situace na silnici zjistíte teprve v momentě, kdy se něco takového může stát. A můžete mít stokrát nastudované teoretické znalosti! Teprve v daném momentě se uvidí, jak jste na tom.
Co ale musíte opravdu zvládnout, je mít vozidlo v dokonalém stavu.

Své zákonitosti má i tma

Abyste se nebál řídit i za tmy, musíte dodržet pravidla viditelnosti. To znamená, že musíte být dobře viděn ostatními, ale i Vy musíte dobře vidět!

Proto musíte mít své vozidlo opatřeno klasickými i LED autožárovkami, které splní oba požadavky na viditelnost! Nejen dobré světlomety s kvalitními světelnými zdroji činí vozidlo viditelným. I koncová světla a osvětlení značky na Vašem vozidle hrají významnou roli!

Máte vše v pořádku? Máte i pro případ nouze dostatek náhradních LED autožárovek? Bez světelných zdrojů se neobejdete ve dne, natož za tmy! Kdybyste v této části výbavy selhali a svou povinnost řidiče dokonce záměrně obešli, mohli byste se dostat do velikých potíží, které ani nestojí za to!
Určitě není potřeba zmiňovat se, co všechno by mohlo nastat, kdybyste nebyl viděn, nebo byste špatně viděl Vy.