Dávejte si pozor

28 dubna, 2023/ Peníze/

Dnes a denně , jak v novinách, tak i v televizi informují o pochybných pravnických osobách, které nabízejí za vzdánlivě výhodných podmínek své finanční služby. Tyto služby, ovšem nejsou, tak výhodné, jak se může na první pohled vám zdát. Realita je totiž taková, že naprostá většina poskytovatelů těchto služeb porušuje nějakým způsobem zákon.

Ať už prohřeškem proti zákonu je nesmyslně vysoký úrok, anebo používání nekalých vymahačských praktik těchto rádoby poskytovatelů finančních prostředků. Nebo prostě jen založí anonymní společnost, s špatně uvedeným sídlem společnosti. Pokud přesto si chcete půjčit u nebankovní instituce finance, máme pro vás pár tipů, jak si společnost prověřit.

                               I.            Zjistěte si na kontaktní adrese zda firma existuje – Při uzavírání půjčky ne úvěrové smlouvy to je velice důležité, může se totiž stát, že v případě potřeby zjistíte, že prostě neexistuje.
 
                            II.            Informujte se o společnosti u známých a přátel, pokud je to možné – Může to být jediná zeď mezi zadlužením a současným finančním stavem.
 
                         III.            Projděte recenze na internetu- Podle nás velice důležitý krok, vzhledem k tomu, že v dnešní době je na internetu internetových stránek varující před špatnými subjekty obrovské množství, tak je téměř jisté, že se tam objeví i člověk, od něhož si chcete půjčit.
 
                         IV.            Pročtěte si pořádně příslušné paragrafy v zákoníku- Užitečné, zejména při obhajobě svých postojů v případném sporů s podvádějícím.
 
                            V.            Chtějte mluvit majitelem společnosti- Tím si vytvoříte představu o něm samém.
 
                         VI.            Požadujte sepsání úvěrové smlouvy, pod vaším dohledem- Tento krok sice, ne vždy bude možný, ale můžete to zkusit.
 
                      VII.            Pokud je to možné, požadujte určité záruky (př. Fixní úrok)- Abyste v případě napadnutí smlouvy měli nějakou jistotu, případně si zajistili menší splátky a ušetřili.
 
Je nám naprosto jasné, že všechny tyto kroky nemůžete, ať už z jakýchkoli důvodů splnit. Ale pokud se přece jenom rozhodnete, tak zariskovat, věřte, že splnění aspoň jednoho z těchto bodů vám pomůže.