Letní kulturní akce s dětmi

28 dubna, 2023/ Kultura/

Letní sluníčko má poslední roky opravdu sílu a léta bývají extrémně horká. I přes to se v létě koná hodně kulturních akcí. Navštívit můžete hudební festivaly, divadelní festivaly, divadelní představení pod širým nebem, kulturní akce na hradech či zámcích, koncerty, historické akce… Možností je opravdu hodně. A jak tyto akce absolvovat s dětmi?

asijská tanečnice

·         Hudební festivaly

Hudební festivaly jsou v naší republice velice oblíbené. Navštívit můžete hudební akce zaměřené na pop, folklor ale i rock či metal. Některé festivaly jsou čistě rodinné (festival Pohoda) a na některé není zrovna vhodné brát děti (metalové festivaly). Každopádně u malých dětí dbejte na ochranu jejich sluchu. Vhodná jsou velká protihluková sluchátka, která jsou připevněné na gumičku, aby netlačila. Dítko má tak klid a neruší jej hlasité zvuky.
park stage

·         Divadlo

Divadelní představení bývají v létě pod širým nebem často pořádány na hradech a zámcích nebo v parcích. Tato představení bývají velice oblíbená a samozřejmě na ně můžete bez problémů vzít děti. Počítejte však s tím, že děti nemusí celé představení vydržet. Zkuste si pro děti vzít nějakou hračku, která by je mohla zabavit ve chvíli, kdy už budou mít divadla dost. Pokud ani tohle nezabere, buďte připraveni z představení odejít, ať nerušíte další diváky.

·         Hrady a zámky

Na hradech i zámcích bývají letní měsíce opravdu krušné. I zde se pořádají různé kulturní akce, zaměřené na rodiny s dětmi. Tyto akce jsou velice oblíbené a bývají často plné lidí. Pro děti bývá připravený pohádkový program, a proto jsou tyto akce dětmi opravdu vítané, často jsou také ozvláštněny prohlídkou prostor, kterou běžně nemůžou návštěvníci vidět. Pobaví se jak děti, tak dospělí.
ochrana rytíře

·         Historické akce

Historické akce plné rytířů, historických osobností a řemesel se pořádají v letních měsících velice často. Na těchto akcích najdete zvířata, rytířská ležení, kováře, řemeslné výrobky a dobovou hudbu. Historické akce pobaví jak děti, tak dospělé.