Zapomeňte na antibiotickou léčbu a vydejte se šetrnější cestou

28 dubna, 2023/ Dům a zahrada/


Chřipka, angína, zánět močového měchýře či kožní problémy nám můžou pořádně znepříjemnit život, zvlášť když jsou tyto potíže chronické. Většinou běžíme k doktorovi na poslední chvíli a ten nám předepíše účinné tabletky. Bohužel však antibiotika mohou vyvolat jiný problém a začne se z toho stávat začarovaný kruh. Jak nemoc podchytit v raném stádiu a jaké látky nám pomohou nejvíce? Samozřejmě ty přírodní, které se používají po celá staletí a jejich účinek je vědecky prokázán.
plátky česneku
Česnek

Česnek je nejúčinnější přírodní antibiotikum na světě. Obsahuje velké množství vitamínu C a pomáhá nastartovat náš imunitní systém. Nejvhodnější je konzumace syrového česneku nebo je dobré si z něj udělat čaj, a ještě teplý ho vypít. Pomáhá při zánětu močových cest, chřipce ale i na bolest ucha nebo i rakovině.
Tymián

Tymián umí dobře bojovat proti virům, bakteriím i parazitům. Můžete si pořídit např. tymiánovou mastičku, která působí hřejivě a rychle vyřeší bolest průdušek nebo si z něj můžete udělat čaj. Tato bylinka se nejčastěji používá při nachlazení, kašli ale i při průjmu.
Propolis

Propolis je včelí tmel, který má antibiotické, regenerační účinky a znecitlivující účinky. Tato látka se nejvíce používá při potížích s trávením, ale například i při zánětu dutiny ústní. Může se používat i zevně např. při kožních problémech, mykózách nebo při padání vlasů.
oranžové květy
Lichořeřišnice

Tato rostlina nám pomůže nejvíce v boji proti různým infekcím např. angíny. Může být používána i jako prevence při zánětech močových cest. Tato bylinka nám také ulevuje od bolestí hlavy a při různých vyrážkách.
Kurkuma

Pokud smícháte kurkumu s medem, vznikne Vám látka s vysoce protizánětlivým účinkem. Pomáhá proti různým infekcím, a navíc upravuje střevní mikroflóru, což je největší problém klasických antibiotik. Používá se i při menstruačních bolestech.
Zapomeňte na antibiotickou léčbu a vydejte se šetrnější cestou, která Vám může pomoci k rychlému uzdravení. Přírodní léčbu můžete používat i jako prevenci, a tak se vyhnete užívání antibiotik, které častým užíváním ztrácí účinek.